Манчестър Сити удари испанския Жирона с 2:0 в последната си контрола преди подновяването на сезона след голове на суперзвездите си Ерлинг Холанд и Кевин де Бройне.

Попаденията паднаха още до 20-ата минута, като първо белгиецът откри след грешка на вратаря, а след това норвежецът вкара с удар отблизо.

„Мисля, че се получи доста добър мач, защото те са силен съперник. Предвид голямата пауза беше важно да имаме подобен двубой преди сблъсъка с Ливърпул” заяви мениджърът Пеп Гуардиола.

Гражданите се изправят срещу Червените в мач за Купата на Лигата следващия четвъртък, а на 26 декември отборите ще изиграят и първите си мачове във Висшата лига след месец и половина пауза.

Двубоят срещу Жирона определено не бе случаен, след като каталунският клуб също е собственост на Футболната Група Сити, която притежава освен Небесносините, още и Ню Йорк Сити, Мелбърн Сити, Монтевидео Сити, Мумбай Сити, Палермо, както и клубове в Китай и Япония.