След 5-те попадения във вратата на Лайпциг, Ерлинг Холанд вкара „само” 3, а Манчестър Сити отнесе лидера в Чемпиъншип Бърнли с 6:0, за да стигне спокойно полуфиналите за ФА Къп.

Така норвежецът завърши седмицата с невероятните 8 гола, като вече има 42 през сезона във всички турнири. Отборът пък вкара 13 пъти в тези два мача. Домакините не бяха убедителни в първия половин час на мача, но след това по-голямата му класа си каза думата.

Пеп Гуардиола заложи на доста силен и офанзивен състав, като Де Бройне и Холанд стартираха. Едерсон, Гюндоган, Грийлиш и Аканджи останаха на пейката.

Отборът му обаче не играеше никак добре и не успяваше да създава положения. Гостите от своя страна бяха добре подредени и в 18-ата минута Тела накара Ортега да спасява удара му от двайсетина метра.

Двубоят вървеше равностойно, но Гражданите имат в редиците си истински хищник и в 33-ата минута Ерлинг Холанд откри. Норвежецът изпревари Ал-Дахил и върна към Алварес, който пусна веднага по земя в празното пространство и голмайсторът изпревари вратаря, за да плъзне топката покрай него и да вкара гол №40 за сезона.

Само 2 минути по-късно Фодън бе изведен отляво и подаде пред вратата, където Холанд спокойно реализира за 2:0 с левия крак, за да даде солиден аванс на отбора си на почивката.

Домакините обаче запазиха контрола и Риад Марез пропусна от добра позиция преди в 59-ата минута Холанд да оформи хеттрика си. Фодън стреля в гредата по диагонала, а норвежецът отново се оказа на точното място, за да направи добавка.

Само 3 минути по-късно домакините направиха нова отлична атака и Хулиан Алварес засече отблизо подаването на Де Бройне за 4:0, а малко след това влезлият от пейката на мястото на Холанд – Коул Палмър вкара след добавка за 5:0. Последва втори гол на Алварес, който се справи по отличен начин с Ал-Дахил и реализира за крайното 6:0.

Манчестър Сити – Бърнли    6:0

1:0    Холанд 33
2:0    Холанд 35
3:0    Холанд 59
4:0    Алварес 62
5:0    Палмър 69
6:0    Алварес 73

Манчестър Сити: Ортега, Уокър, Диаш (64 Аканджи), Лапорт, Люис (66 Гомес), Родри (66 Филипс), Де Бройне (89 Грийлиш), Марез, Алварес, Фодън, Холанд (64 Палмър)
Бърнли: Пийкок-Фаръл, Робъртс, Ал-Дахил, Бейер, Маатсен (77 Тейлър), Кълън, Гудмундсон (46 Корк), Тела (64 Обафеми), Зарури (77 Бастиен), Витиньо, Фостър (46 Барнс)