Манчестър Сити записа 11-и поред успех във Висшата лига. "Гражданите" треснаха 3:0 Евертън в мач от 35-ия кръг на английското първенство.

Илкай Гюндоган откри резултата в 37-ата.

Две по-късно Холанд удвои.

В 51-ата мин Гюндоган отново отбеляза. Немският национал за втора поредна седмица вкарва по 2 гола в мач от Висшата лига. През миналия уикенд той на два пъти опъна мрежата на Лийдс.

"Гражданите“ вече имат 4 точки аванс пред втория Арсенал при равни мачове.

До края на кампанията остават 3 кръга.

Евертън пък е само с точка над зоната на изпадащите и има реален шанс "карамелите" да напуснат Висшата лига.

В първите минути играчи на Пеп допуснаха някои грешки в защитата, но футболистите на Евертън пропуснаха да възползват от тях.

В 15-ата минута Аймерик Лапорт удари без топка защитника на "карамелите" Йери Мина. Колумбиецът веднага падна на земята, а домакините поискаха от съдията да покаже директен червен картон на играча на "гражданите". Реферът обаче отказа да преразгледа ситуацията.

В 34-ата минута Евертън бе близо до това да открие резултата. След корнер а Тарковски отигра с глава, подавайки към Мейсън Холгейт, който от близка дистанция прати топката висока над вратата на Едерсон.

В 37-ата Сити откри след фамозен гол на капитана си Илкай Гюндоган. Немският футболист овладя с бедро центриране на Марез отдясно. Въпреки че бе с гръб към вратата, полузащитникът стреля, без топката да е паднала на земята, и прониза Пикфорд.

2 мин по-късно Сити отново удари. "Гражданите" направиха бърза атака. Топката стигна до Гюндоган, който с марково центриране намери в наказателното поле Ерлинг Холанд. Норвежката машина не сбърка с глава от близка дистанция. Това бе гол номер 52 за Холанд от началото на сезона с екипа на Сити.

Шест минути след подновяването на второто полувреме резултатът стана класически. Илкай Гюндоган вкара нов красив гол, този път след изпълнение на свободен удар.

След 3-ия гол "гражданите" на Пеп намалиха темпото и решиха да съкранят сили за предстоящия реванш от 1/2-финалите срещу Реал през седмицата.

Футболистите на Сити вече не натискаха, а задържаха топката, чакайки срещата да приключи.

В 66-ата мин Патерсър от Евертън тресна гредата. Играчът на "карамелите" засече центриране с глава, но ударът му срещна напречната рамка.

15 мин преди края Холанд бе съборен в пеналта от стража на Евертън Пикфорд. Съдията Антъни Тейлър обаче остана безмълвен.

Малко по-късно головата машина на Пеп бе сменен, за да запази силите си за Реал.

Евертън - Манчестър Сити 0:3

Голмайстори: 0:1 Гюндоган (37); 0:2 Холанд (39); 0:3 Гюндоган (51)

Стартови състави:

Евертън: Джордан Пикфорд, Нейтън Патерсън, Мейсън Холгейт, Йери Мина, Джеймс Тарковски, Гана Гей, Джеймс Гарнър, Абдулай Дукуре, Дуайт МакНийл, Алекс Иуоби, Доминик Калвърт-Люин

Манчестър Сити: Едерсон, Кайл Уокър, Аймерик Лапорт, Рубен Диаш, Мануел Аканджи, Илкай Гюндоган, Родри, Рияд Марес, Фил Фодън, Хулиан Алварес, Ерлинг Холанд