След 12 поредни победи във Висшата лига Манчестър Сити най-накрая стъпи накриво. Шампионът на Англия завърши 1:1 с евробоеца Брайтън в мач от отложения 32-и кръг.

Още преди този мач "гражданите" на Пеп триумфираха предсрочно с титлата за 3-а поредна година. Брайтън пък си бе осигурил участие в Европа за пръв път наесен.

На "Амекс" Фил Фодън откри за манчестърци в 25-ата мин.

Енсисо изравни в 38-ата мин. През първата част 2 гола на домакините от Брайтън бяха отменени от ВАР. Попадение на Холанд в края на двубоя също не бе признато.

За разлика от предния мач, през уикенда срещу Челси, мениджърът на Сити - Пеп Гуардиола, заложи на най-добрите си играчи от първите минути. Като титуляри стартираха Холанд, Де Бройне, Родри, Силва и др.

В 6-ата мин Холанд засече центриране на Фодън, но ударът му не намери целта.

В 20-ата мин гредата спаси "гражданите". Мощен удар на Дани Уелбек срещна напречната рамка.

В последвалата атака Холанд се изведен сам очи в очи със Стийл. Головата машина на Сити обаче се засуети, а стражът на Брайтън скъси ъгъла и улови.

В 25-ата мин шампионът на Англия удари! Холанд бе изведен зад гърба на защитата на домакините. Норвежецът не успя да поема добре топката и реши да пусне към Фодън, който нямаше проблеми да открие резултата.

6 мин по-късно Брайтън изравни. Митома засече пас на втора греда и прати топката в мрежата. Голът обаче бе отменен, тъй като реферите видяха игра с ръка на Митома преди да отбележи.

В 38-ата мин Брайтън все пак стигна до изравнителен гол. Хулио Енсисо с красив удар от над 30 метра не остави шансове на Ортега.

Втори гол на "чайките" бе отменен в края на първата част.

Каору Митома подаде на Дани Уелбек, който не сбърка. След преразглеждане се оказа, че има засада и попадението не бе признато.

Втората част определено бе за "чайките". Мениджърът на Сити - Гуардиола, реши да даде почивка на Де Бройне и Фодън и ги смени още преди да е минал час игра.

Коул Палмър накара Стийл да покаже добрия си рефлекс в 53-ата мин. Резервата стреля, но стражът отрази.

В 56-ата мин Паскал Грос открадна топката от бранителите на Сити. Халфът чукна топката към Еван Фъргюсън, който бе на чиста позиция. Само че ударът му бе слаб.

В 65-а минута японецът Митома бе изведен в наказателното поле очи в очи със стража на Манчестър Сити, но вратарят на парира удара му.

Коул Палмър намери с чудесно центриране Ерлинг Холанд. А норвежкият таран вкара с глава в празната врата. Голът обаче бе отменен заради нарушение.

Брайтън - Манчестър Сити 1:1

Голмайстори: 0:1 Фодън (25); 1:1 Енсисо (38)

Стартови състави:

Брайтън: Джейсън Стийл, Первис Еступиниан, Леви Коулил, Жан Пол ван Хеке, Мойсес Кайседо, Били Гилмор, Паскал Грос, Каору Митома, Хулио Енсисо, Факундо Буонаноте, Дани Уелбек

Манчестър Сити: Щефан Ортега, Рико Люис, Родри, Джон Стоунс, Кайл Уолкър, Илкай Гюндоган, Фил Фодън, Кевин де Бройне, Бернардо Силва, Рияд Марез, Ерлинг Холанд