Eрлинг Холанд завърши сезона с нови два гола, като бе в основата на успеха на Норвегия над Кипър с 3:1 в европейска квалификация.

Голмайсторът се разписа от дузпа след почивката, а след това добави още един гол с мощен удар, за да могат скандинавците да запишат първия си успех в групата, като вече имат 4 точки, но изостават с 8 от лидера Норвегия.

По този начин звездата на Манчестър Сити приключва кампанията с общо 56 гола за клуба и страната си, изпреварвайки именно с тези две попадения Килиан Мбапе от ПСЖ.

Ола Солбакен отри в 12-ата минута с първия си гол за националния отбор, а гостите върнаха едно попадение чак в края при лесния успех на домакините.

Шансовете на Норвегия да излезе от групата обаче не са много добри, тъй като в нея е и фаворита Испания, който има 3 точки, но и два мача по-малко заради ангажимента си в Лигата на Нациите.