Манчестър Сити победи Нюкасъл с 1:0 и има 6 точки от първите два кръга на сезона във Висшата лига. Това е 15-а поредна победа на Гражданите срещу Нюкасъл у дома, което е изравнено най-добро постижение в историята на Манчестър сити.

Единственият гол в срещата вкара Хулиан Алварес след половин час игра. Ерлинг Хааланд пропусна поне 3 добри положения, но до второ попадение така и не се стигна. Нюкасъл остава с 3 точки с победа и загуба от началото на сезона.

Преди мача, който бе първо домакинство за сезона за Манчестър Сити, Гражданите показаха и трите трофея от знаменития требъл през миналия сезон. Хората на Пеп Гуардиола демонстрираха трофеите от Висшата лига, от Шампионска лига и от ФА Къп на стадиона.

Гражданите бяха без контузения капитан Кевин де Бройне. Липсваха и хора от защитата като Джон Стоунс. Фоудън влезе в титулярния тим.

Началото бе пестеливо и от двата отбора. Чак след половин час футбол домакините успяха да пробият. Фоудън проби отдясно и подаде топката към Алварес, който от границата на наказателното поле с феноменален шут я заби в далечния ъгъл – 1:0.

Гражданите можеха да увеличат преднината си пет минути преди паузата, когато Хааланд бе изведен добре отляво, но удара му по диагонала мина покрай гредата.

Хааланд пропусна две възможности и след паузата. Норвежецът получи топката на чиста позиция и стреля с левия крак. Малко след това комбинацията между Фоудън и Хааланд отново бе в ход, но голаджията пак изпусна.

В последната минута имаше време за още един пропуск на Ман Сити. Този път Фоудън завърши с удар по диагонала, но Поуп изби с крак.

МАНЧЕСТЪР С: Едерсон, Гвардиол, Рубен Диаш, Аканджи, Уокър, Ковачич, Родри, Грийлиш, Алварес, Фодън, Хааланд

НЮКАСЪЛ: Поуп, Бърн, Ботман, Шер, Трипиър, Тонали (67 Андерсон), Гимараеш, Жоелинтон (57 Лонгстаф), Алмирон (86 Ливраменто), Гордън (56 Барнс), Исак (66 Уилсън)