След като спечели знаменит требъл миналия сезон, Манчестър Сити стартира силно този сезон. Гражданите водеха убедително във Висшата лига след началото на сезона, а първото препятствие по пътя в Шампионската лига беше Цървена звезда.

Сърбите участваха в груповата фаза на Шампионската лига едва за трети път в историята. Те спечелиха купата преди създаването на надпреварата в сегашния вид.

Пеп Гуардиола направи някои рокади в състава. Диас и Аке си партнираха в центъра на защитата, а Гомес стартира отляво. Матеус Луис, Бернардо Силва и Фил Фоудън бяха титуляри. Преди мача купата, спечелена в Истанбул през юни, бе показана на публиката на „Етихад“.

Още от началото шампиона на Европа натисна. Сърбите бяха прибрани близо до своето наказателно и се бранеха спокойно. Сити направи истинска канонада срещу вратата на Глейзър. Ерлинг Хааланд пропусна две отлични положения, като при едното удари греда, а другото стреля над вратата. Пропуски направиха още Алварес, Фоудън, Родри и Бернардо Силва.

Португалецът се контузи малко преди паузата и беше сменен от Доку. Точно когато изглеждаше, че голове преди паузата няма да има, се стигна до голямата сензация. Иванич изведе Букари зад защитата и нападателя с премерен удар от границата на наказателното поле не остави шанс на Едерсон – 1:0 за Звезда!

Това бе първият удар на сърбите въобще в мача. Така след 13 мача (6 на Партизан и 7 на Цървена звезда) сръбски тим успя за първи път да вкара гол в Шампионската лига преди почивката.

Статистиката на полувремето бе крещяща. 22 удара в полза на Сити, от които 7 точни. Откакто в Шампионската лига се следи тази статистика (от 2003 насам), няма друг отбор, който до почивката да е отправил толкова много удари, колкото Сити.

Ситуацията само разяри Сити. 71 секунди след началото на второто полувреме резултата вече беше равен. Хулиан Алварес размени подавания с Ерлинг Хааланд, подмина и вратаря и почти от аутлинията бутна топката в празната врата – 1:1.

Малко след това Кайл Уокър се разписа, но попадението бе отменено за засада. В 57-ата минута Хааланд продължи да изпуска чудовищни положения. Алварес отново бе замесен, като принуди вратаря Глейзър да избие топката в краката на Хааланд, който не успя да се възползва.

В 60-ата минута обрата вече бе факт. Алварес изпълни пряк-свободен удар, като опита да центрира към далечната греда, но топката се заби неспасяемо във вратата. Два гола за аржентинеца, който отпразнува с традиционния на Паоло Дибала знак с ръка пред лицето. Алварес вече има 5 гола в кариерата си в Шампионската лига.

Победата бе подсигурена от героя от финала в Истанбул. Родри получи топката от Фоудън и с премерен удар от границата на наказателното по диагонала направи 3:1.

Звезда така и не успя да реагира, а положения за Гражданите имаше още. Резервата Боб бе близо до четвърто попадение, но Глейзър спаси.

МАНЧЕСТЪР С – ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 3:1

0:1 Букари 45, 1:1 Алварес 47, 2:1 Алварес 60, 3:1 Родри 73

МАНЧЕСТЪР С: Едерсон, Уокър, Рубен Диаш (83 Люис), Аке, Гомес (58 Аканджи), Нунес, Родри (83 Боб), Бернардо Силва (44 Доку), Алварес, Фоудън (83 Филипс), Хааланд

ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА: Глейзър, Михайлович, Дийга, Драгович, Родич, Митрович (78 Лучич), Хуанг (83 Дегенек), Стаменич, Иванич (68 Красо), Букари (83 Кангва), Ндиай (68 Олайнка)