Шампионът на Англия - Манчестър Сити отпадна от купата на Лигата. "Гражданите" на Пеп бяха елиминирани рано-рано от турнира от Нюкасъл. Сити падна 0:1 като гост в третия кръг на "Карабао Къп".

Единственият гол вкара Александър Исак в 53-тата минута.

Това бе втори мач между тимовете за тази кампания. По-рано през сезона Сити победи "свраките" с 1:0 във Висшата лига.

Загубата пък е първа за "гражданите" от началото на сезона.

Пеп Гуадиола почти изцяло промени състава си, спрямо последния двубой на "гражданите". 8 различни играчи започнаха от първата минута в сравнение с победата 2:0 над Нотингам Форест.

В 16-ата минута Оскар Боб изведе Алварес в наказателното поле, но стражът на Нюкасъл Ник Поуп изби с крак.

Йошко Гвардиол засече центриране от корнер след половин час игра, но ударът му излезе в аут.

В края на първата и Нюкасъл погледна към вратата на "гражданите". Александър Исак изведе Джейкъб Мърфи сам срещу Ортега под ъгъл, но вратарят на Сити спаси удара му.

Няколко минути след началото на втората част Нюкасъл пропиля голям шанс.

Бруно Гимараеш и Антъни Гордън разиграха добре. Топката стигна до Сандро Тонали, но точно преди да разстреля Оргета, бранител на Сити изби от крака на италианеца.

В 53-ата мин Александър Исак взриви "Сейнт Джеймсис Парк".
Жоелинтон проби в наказателното поле на Сити. на метри пред наказателното поле. Бразилецът премина като на парад през куп бранители на гражданите" и стигна почти до аутлинията. Жоелинтон пусна успореден пас на голлинията. Рико Люис пропусна топката на далечната греда, но там чакаше Исак, който насочи от няколко метра просто прониза Сити.

Гуардиола опита да промени нещо в играта на тима. Испанският мениджър пусна в игра Жереми Доку и Фил Фоудън. Това обаче не даде резултат. А Сити не стигна до нищо сериозно. За цял мач шампионите на Англия отправиха едва 2 точни удара към вратата на Нюкасъл.

В последната минута от редовното време Рико Луис бе на косъм да изравни. Ударът му обаче премина на сантиметри от гредата на домакините.

Стартови състави:

Нюкасъл: 22. Поуп, 21. Ливраменто, 6. Ласелс, 3. Дъмет, 13. Таргет, 20. Хол, 67. Майли, 8. Тонали, 23. Мърфи, 7. Жоелинтон, 14. Исак

Манчестър Сити: 18. Ортега, 82. Люис, 25. Аканджи, 6. Аке, 24. Гвардиол, 21. Гомес, 4. Филипс, 8. Ковачич, 52. Боб, 10. Грийлиш, 19. Алварес