Уулвърпемптън нанесе първа загуба за сезона за Манчестър Сити! Вълците победиха с 2:1 лидера във Висшата лига у дома. Гражданите остават с 18 точки, но вече само на 1 точка пред Арсенал. Ливърпул може да излезе първи при победа над Тотнъм, по-късно днес.

С успеха Уулвс се качи на 13-о място със 7 точки. Това е втората победа на Вълците през сезона.

Треньорът на Гражданите Пеп Гуардиола заложи на най-доброто, но липсваха наказания Родри и контузения Джон Стоунс. В атака отново действаха Алварес и Хааланд.

Макар Сити да натисна в началото, но се озова назад в резултата. В 13-ата минута при контраатака на Уулвс, Педро Нето центрира отдясно и Рубен Диаш отклони топката в собствената си врата.

Въпреки всички опити на Сити да отговори, до почивката голове не паднаха. Все пак след паузата Хулиан Алварес изравни. В 58-ата минута той се разписа с изключително изпълнение от пряк-свободен удар за 1:1.

Но само 8 минути след това Вълците отново се проявиха. След рикошет топката се озова в Куня, той подаде към Хи Чан Хуан и корееца бе точен за 2:1.