Актуалният носител на трофея от Шампионската лига Манчестър Сити разби с 3:0 шампиона на Швейцария Йънг Бойс в двубой от Група "G". По този начин хората на Пеп Гуардиола си гарантираха класирането за елиминациите в турнира.

Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като в 53-ата минута червен картон получи Сандро Лаупер. „Гражданите“ не оставиха и капка на съмнение в превъзходството си и спечелиха с лекота, като пропуснаха да бият с много по изразителен резултат.

В герой се превърна головата машина Ерлинг Холанд, който заби две от попаденията за Сити. Той откри резултата в 23-ата минута от дузпа ,  а след това фиксира и крайното 3:0 в 51-ата минута. Разписа се и Фил Фодън в първата минута на добавеното време на първата част.

Така Манчестър Сити има 12 точки след 4 мача и продължава напред в турнира. Втори е отборът на РБ Лайпциг с 9 пункта, а Йънг Бойс и Цървена звезда остават с по 1 точка и нямат шанс за преминаване на групата.