Манчестър Сити обърна от 0:2 до 3:2 РБ Лайпциг на своя стадион "Етихад" и спечели група "G" на Шампионска лига.

"Гражданите" имат пълен актив от 15 точки кръг преди края, докато германците са с 9 пункта и завършват на 2-ро място.

В директната битка за 3-то място Йънг Бойс победи с 2:0 Цървена звезда и напролет ще играе в Лига Европа, докато сръбският гранд остава на дъното.

Срещата в Англия започна двуостро и гостите първи стигнаха до гола.

В 13-ата минута Лоис Опенда връхлетя върху отскочилата топка в наказателното поле и преодоля вратаря с удар в долния десен ъгъл за 1:0!

Сити веднага се хвърли в атаки и Рубен Диаш засече с глава, но в аут. След половин час игра Рико Люис си освободи пространство в наказателното пол и отправи удар, преминал малко над напречната греда.

Така се стигна до 33-ата минута, когато Опенда с втория си гол на "Етихад" смълча публиката на шампиона на Европа. Той осъществи брилянтен пробив и с шут в долния ляв ъгъл отново преодоля Щефан Ортега за 2:0!

До края на полувремето изстрели на Ерлинг Холанд, Диаш и Родри не попаднаха в целта.

В 55-ата минута Сити все пак се върна в срещата чрез обичайния заподозрян Холанд. Фил Фоудън изведе норвежката голова машина очи в очи с вратаря и нападателят прати топката в долния ляв ъгъл за 1:2!

И в 70-ата минута "Гражданите" изравниха. Йошко Гвардиол намери Фоудън в наказателното поле, който стреля бързо в долния десен ъгъл, оставайки вратаря безпомощен - 2:2!

В 79-ата минута гол на Фабио Карвальо беше отменен от ВАР за засада, а в 87-ата минута Хулиан Алварес донесе успеха за Сити след асистенция на Фоудън, който беше с основна заслуга за успеха на Сити.

Манчестър Сити - РБ Лайпциг 3:2

Голмайстори: 0:2 Опенда (13, 34), 1:2 Холанд (55), 2:2 Фоудън (70), 3:2 Алварес (87)

Сити: 18. Щефан Ортега, 2. Кайл Уокър, 25. Мануел Аканжи, 3. Рубен Диаш, 24. Йошко Гвардиол, 82. Рико Люис, 16. ​​Родриго Ернандес, 47. Фил Фоудън, 20. Бернардо Силва, 10. Джак Грийлиш, 9. Ерлинг Холанд

Лайпциг: 21. Янис Бласвих, 16. Лукас Клостерман, 2. Мохамед Симакан, 23. Кастело Лукеба, 22. Давид Раум, 13. Николас Зейвалд 8. Амаду Айдара, 24. Ксавер Шлагер, 10. Емил Форшберг, 20. Шави Симонс, 17. Лоис Опенда

Снимка: БГНЕС