Шампионът на Англия Манчестър Сити записа 5-а поредна победа в елита на най-силното първенство. Воденият от Пеп Гуардиола тим стигна до пълен обрат от 0:1 до 3:1 над Брентфорд като гост в мач от 23-ия кръг на Висшата лига.

В герой за "гражданите" се превърна Фил Фодън, който отбеляза хеттрик.

Домакините откриха в 21-ата мин. Точен бе Мопе. В първата минута от добавеното време Сити изравни чрез Фодън. Английският национал направи обрата пълен в 53-ата мин. Фодън оформи своя хеттрик в 70-ата мин., след като комбинира с Холанд.

С победата Сити се изкачи на второто място във Висшата лига. Тимът на Пеп има актив от 49 точки и изостава само на 2 от лидера Ливърпул. "Гражданите" обаче са с мач по-малко.

Още в началните минути пред завърналия се Ерлинг Холанд се откри шанс. Той бе намерен от Кевин де Бройне, но ударът на головата машина на Сити бе блокиран.

В 10-ата мин дойде първият точен удар за "гражданите". Хулиан Алварес бе намерен от Нейтън Аке. Изстрелът на аржентинеца обаче бе спасен от стража на домакините.

Флекен отново показа рефлекс и отрази шут на Кайл Уокър.

Противно на очакванията домакините откриха. Всички започна от стража на Брентфорт, който изрита на топката от аут и намери свободния Нийл Мопе. Бранителите не Сити изобщо не внимаваха и играчът на "пчеличките" се измъкна, остана очи в очи с Едерсон и не сбърка.

След гола Сити още повече нагъва противника и. Натискът даде резултат и точно преди почивката шампионите на Англия изравниха.

Де Бройне центрира, а бранителят на домакините Етан Пинок не се ориентира добре. Така топката стигна до Фил Фодън, който я овладя на гърди и я прати в мрежата.

Още в първите минути на втората част Сити направи пълен обрат. Голът отново бе дело на младия английски национал Фодън. Де Бройне отново даде феноменална асистенция на колегата си, а крилото порази вратата на Брентфорд с глава.

След час игра Брентфорд прoпиля няколко големи шансове да изравни резултата. Първо капитанът на "пчеличките" Кристиан Норгард се озова на стрелкова позиция. Бранител на "гражданите" обаче се хвърли самопожертвователно към топката и тя излезе в корнер. След ъгловия удар домакините имаха още един шанс. Ударът на Мопе обаче прелетя на няколко сантиметра встрани от гредата на Едерсон.

В 66-ата Айвън Тони пробва удар с акробатично изпълнение, но топката излезе доста висока над гредата на стража на Сити.

В 70-ата мин Сити реши всичко. Фил Фодън оформи своя хеттрик, след като след двойно подаване с Холанд размина няколко бранителите на "пчеличките", след което с прецизен шут матира стража на домакините.

Брентфорд - Манчестър Сити 1:3

1:0 Мопе; 1:1 Фодън (45); 1:2 Фодън (53); 1:3 Фодън (70)

Стартови състави:

Брентфорд: 1. Марк Флекен, 22. Нейтън Колинс, 5. Етан Пинок, 16. Бен Мий, 30. Мадс Роерслев, 8. Матиас Янсен, 6. Кристиан Норгард (К), 27. Витали Янелт, 12. Серхио Регилон, 17. Айвън Тони, 7. Нийл Мопе

Манчестър Сити: 31. Едерсон, 24. Йошко Гвардиол, 6. Нейтън Аке, 3. Рубен Диаш, 2. Кайл Уокър (К), 16. Родри, 20. Бернардо Силва, 17. Кевин Де Бройне, 19. Хулиан Алварес, 47. Фил Фодън, 9. Ерлинг Холанд