Манчестър Сити прилича на отбор, който няма как да изпусне титлата. След като Ливърпул почти се предаде, Арсенал продължава да е конкурент. Но победата на Сити с 4:0 като гост на Брайтън само демонстрира колко голяма е мощта на „гражданите“.
Тимът на Пеп Гуардиола е третият в историята на английския футбол навъртял 30 мача без поражение във всички турнири след Нотингам (40 двубоя през 1978 г.), както Манчестър Юнайтед на два пъти (34 през сезон 1993/94 и 33 през сезон 1998/99). Това не е всичко. Сити вкара поне 4 пъти в четири последователни срещи от Висшата лига, пише "Труд". Това се е отдавало в миналото само на „гражданите“ пак, на Юнайтед и на Арсенал.
Фил Фодън пък е безспорното бъдеще на английския футбол. Нападателят заби два пъти на Брайтън и вече има 50 гола в първенството. Така Фодън е третият ненавършил 23 години с такава кота под ръководството на Гуардиола след Лионел Меси в Барселона и Ерлинг Холанд в Сити.
За първи път в 255 двубоя във Висшата лига белгийската суперзвезда Кевин де Бройне се разписа с глава. Халфът има общо 68 попадения в първенството.
Снимка: БГНЕС








Абровски: Земеделците ще получат 170 млн. евро компенсации заради войната с Иран
Тежка катастрофа в София: Кола се преобърна, има пострадала жена
Отнето предимство: Кола се преобърна при катастрофа в София
Халкидики привлича чужди купувачи с луксозни ваканционни имоти
Световната купа "Варна" 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Жълт код за опасно горещо време е обявен за утре в 14 области
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рико Верховен поиска реванш с Усик: Време е за последния танц
Еди Хърн: Започва нова ера в тежка категория
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Виктор Скерлев спечели бронз в Китай
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар12:52 | 30 апр 2024 г.
08:09 | 27 апр 2024 г.
23:04 | 26 апр 2024 г.
16:34 | 26 апр 2024 г.
Напиши коментар