Сити ще влезе в последния кръг, знаейки, че победа срещу Уест Хем ще бъде достатъчна за титлата. Равенство или загуба в този мач дава шанс на Арсенал да завоюва короната, ако надвие Евертън на „Емирейтс“.
Според всички специалисти на Острова обаче интригата е приключила с успеха на гражданите с 2:0 над Тотнъм. Големият герой в този сблъсък бе резервният вратар Щефан Ортега, който се отличи с три чудесни намеси – едната ключова към края на срещата, когато Хюн-Мин Сон пропусна сам срещу него.
Легендата на Ливърпул и настоящ анализатор на Sky Sports Джейми Карагър изрази мнение, че именно германският страж е спечелил титлата за Манчестър Сити.
„Ортега собственоръчно донесе короната на отбора. Ако не бяха тези негови спасявания, титлата отиваше при Арсенал. Ето толкова близо останаха топчиите. Преди няколко години Компани вкара от дистанция в края срещу Лестър в последния кръг, което направи Сити шампион. Сегашният момент го сравнявам с този. Тази пропусната възможност от Сон ще бъде помнена от феновете на Арсенал още пет-десет години. Дори и да спечелят титлата през този сезон, това все още ще ги преследва. Те са страхотен отбор с чудесен мениджър, така че вярвам, че скоро ще станат шампиони“, каза Карагър.








Празникът на черешата в Кюстендил събира хиляди гости
Американските самолети започнаха да напускат летище "Васил Левски"
Халкидики се превърна в звездата на пазара на ваканционни жилища
"Черно море" привлече чуждестранен халф
Зеленски: Украинските ракети "Фламинго“ успешно са поразили руски военен завод ВИДЕО
Колоната от коли в посока Гърция е над километър ВИДЕО
Вицепремиерът Гълъб Донев: Това не е бюджет на реалността
Китайските производители отнеха големия коз на японците
Нови данъци и такси за паркиране трябва да изгонят SUV от градовете
Проблем за Chevrolet Corvette ZR1 - след 295 км/ч съсипва боята си
Смяна на предавки без връщане на газта - как е възможно?
Отложиха реванша между Флойд Мейуедър и Мани Пакиао
Ако Кубрат Пулев беше победил Мурат Гасиев, можеше ли да стане световен шампион?
Джон Джоунс посочи фаворита за Махачев – Гари
Джон Джоунс загатна за завръщане: Движа се така, сякаш никога не съм си тръгвал
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар15:44 | 16 май 2024 г.
15:32 | 16 май 2024 г.
15:26 | 16 май 2024 г.
15:00 | 16 май 2024 г.
14:44 | 16 май 2024 г.
14:38 | 16 май 2024 г.
Напиши коментар