Манчестър Сити записа убедителна победа с 6:0 при гостуването си на Ипсуич в 22-ия кръг на Висшата лига, влизайки в серия от пет мача без поражение. С успеха шампионите се изкачиха на четвърто място с 38 точки, колкото има и петият Нюкасъл.
Ипсуич, който допусна втора поредна загуба, влезе в зоната на изпадащите и вече е 18-и с 16 точки, колкото има и 17-ият Уулвърхямптън.
Фил Фоудън отбеляза два гола за победата на Манчестър Сити, а по един добавиха Матео Ковачич, Жереми Доку, Ерлинг Холанд и Джеймс МакАтий.
Още до почивката "гражданите" поведоха с 3:0. В рамките на три минути между 27-ата и 30-ата Фоудън с удар от близка дистанция след подаване от Кевин де Бройне и Ковачич след пас от Фил Фоудън донесоха аванс от 2:0 за гостите. Отново Фоудън реализира третото попадение за Манчестър Сити в 42-ата минута, пак след асистенция на Де Бройне.
Четири минути след подновяването на играта за второто полувреме Жереми Доку се озова в добра позиция с точен изстрел покачи на 4:0 в полза на гостите, а в 57-ата минута именно Доку подаде към норвежкия нападател Ерлинг Холанд, който се разписа за 5:0.
Шестият гол бе дело на 22-годишния полузащитник Джеймс МакАтий в 69-ата минута, когато получи топката от Матео Ковачич и с глава я насочи във вратата на Ипсуич.








Изтекъл срок и редица нередности: БАБХ иззе близо 5 тона храни
Георги Неделчев: Ако Майкъл Джексън беше жив, щеше да е най-популярният човек онлайн
Абровски: Земеделците ще получат 170 млн. евро компенсации заради войната с Иран
Никола Цолов завърши девети във Формула 2 за Гран при на Австрия
Отнето предимство: Кола се преобърна при катастрофа в София
Халкидики привлича чужди купувачи с луксозни ваканционни имоти
Световната купа "Варна" 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рико Верховен поиска реванш с Усик: Време е за последния танц
Еди Хърн: Започва нова ера в тежка категория
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Виктор Скерлев спечели бронз в Китай
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар09:25 | 20 яну 2025 г.
00:19 | 20 яну 2025 г.
00:04 | 20 яну 2025 г.
22:14 | 19 яну 2025 г.
21:52 | 19 яну 2025 г.
21:24 | 19 яну 2025 г.
20:49 | 19 яну 2025 г.
Напиши коментар