Хан Уилхофт-Кинг напуска футбола и Манчестър Сити, за да учи в Оксфорд. От Англия идва едно от най-невероятните решения на тази година. Младият полузащитник, който играе в отбора до 21 години на клуба, вече беше започнал да тренира с първия тим на Гражданите. В интервю той обясни причината за решението си: „Направих го, за да мисля за бъдещето и защото ми беше скучно да играя. Беше голяма загуба на време“. Роденият през 2006 г. играч се сбогува с реалните шансове да дебютира с Манчестър Сити, за да учи в Оксфорд.
В дома на Сити малцина очакваха да загубят обещаващ футболист поради причини, свързани с учението. Но точно това се случи с Хан Уилхофт-Кинг. Полузащитникът, израснал в Тотнъм и след това преминал в Манчестър Сити, вече беше проявил интерес към учението преди трансфера. Англичанинът беше отказал договора, предложен му от Тотнъм, за да замине за САЩ, където да учи в Калифорнийския университет и да играе в университетското първенство.
Малко по-късно, между края на 2024 и началото на 2025 г., Сити се включи в надпреварата и Уилхофт-Кинг не искаше да пропусне тази голяма възможност. Отново обаче той разбра, че футболният свят не е за него. В интервю за "Гардиън" той обясни причината, поради която е искал да промени живота си: „Не се забавлявах и не мога да кажа защо. Тренирах, връщах се вкъщи и не правех нищо друго. Чувствах, че пропилявам важни часове от живота си. Трябваше да направя нещо и идеята да отида в Оксфорд ме вдъхновяваше“.
Роденият през 2006 г. разкри, че сега, за разлика от преди, винаги има какво да прави между ученето, приятелите и университетския спорт. Но изборът на Уилхофт-Кинг е и с оглед на бъдещето: „В най-добрия случай в футбола играеш 10-15 години, а после? Университетското образование ми гарантира работа в дългосрочен план“. Англичанинът е избрал да учи право в Оксфорд.
Халфът разказа и за преживяването си с Гуардиола и първия отбор: „Когато получих офертата от Ман Сити, не можах да откажа. Рискувах да съжалявам за това в бъдеще. Но сега знам, че това е моят път. Колкото и странно да звучи, тренировките с първия отбор не бяха никак вълнуващи. Единственото, което трябваше да правя, беше да пресирам 60 минути, а това не е приятно, когато пред теб са Де Бройне, Гюндоган и Фоудън“.








Край на самотата за 4 китайски зодии на 1 юли 2026 г.
"Гласът на победителите": Покупките на жилища за собствени нужди са основният двигател на пазара у нас
Изтребител ескортира пътнически самолет, прелетял над България
Започнаха снимките на новия български филм "Пилоти"
Съпругата на взривения украинския олигарх е с ампутирани крайници
Терзиев посрещна Кличко, говориха за сила и лидерство
Швед направи 16-цилиндров двигател от четири мотора Volvo
Как се раждат безшумните гуми
Защо изчезнаха красивите емблеми от предния капак
Новият робот на BMW се оказа стряскащо хуманоиден
Али Юзеир търси нокаут в битката срещу Джошуа Акингбаде на SENSHI 32 Grand Prix
21 световни величия от 4 континента ще бъдат инструктори в ХХ Международен лагер по бойни изкуства
Шариф Бен Мабрук преди SENSHI 32 Grand Prix: Само Господ може да ме спре
Джордж Сейнт-Пиер посочи фаворита за Махачев – Иън Мачадо Гари
Мозъкът има древен „филтър“, който решава кое заслужава вниманието ни
Защо шумът на дъжда ни успокоява?
Инхибитори на комплемента – приложение при хемолиза и редки заболявания на имунната система
Възможен ключ към по-здравословно стареене се крие в клетъчните „електроцентрали“
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар