На полувремето Спортинг водеше след попадения на Матиас Фернандес и на Рики Ван Волфсвинкел, но през втората част "гражданите" осъществиха пълен обрат след два гола на Серхио Агуеро и един на Марио Балотели от дузпа.
В първите минути на срещата и двата отбора имаха добри шансове за гол, но до попадение не се стигна. Първо след едно центриране от корнер голмайсторът от първия мач Шандао можеше отново да се разпише, след като засече топката с глава, но не уцели вратата, пазена от Джо Харт.
Малко по-късно Давид Силва напредна отляво и центрира към Адам Джонсън, който шутира, обаче неточно. Постепенно домакините взеха инициативата, а гостите чакаха възможности за контраатаки.
В 20-тата минута Серхио Агуеро намери с чудесен пас Марио Балотели. Нападателят на "гражданите" беше оставен непокрит в близост до наказателното поле на "лъвовете", но в последния момент Емилиано Инсуа блокира удара на 21-годишния футболист.
Последваха няколко хубави атаки на португалския тим, като при тях се отличиха Диего Капел и Матиас Фернандес. Харт трябваше да се намесва при изстрел на чилиеца от фаул, а малко след това испанецът проби отдясно, центрира към Фернандес, но защитник на Манчестър Сити изби кълбото от краката на южноамериканския халф.
В крайна сметка Фернандес вкара. След нарушение на Балотели срещу Инсуа, което можеше и да не бъде отсъдено, както показаха телевизионните камери, Спортинг получи правото да изпълни пряк свободен удар от удобна позиция.
Фернандес застана зад топката, след което я прати в мрежата с великолепен изстрел. Възпитаниците на Роберто Манчини се опитаха да отвърнат веднага, но гостите разиграваха много спокойно и в 40-тата минута отбелязаха второ попадение.
Марат Измаилов успя да се измъкне от опеката на Александър Коларов, пусна кълбото към Рики Ван Волфсвинкел и за холандеца не беше никакъв проблем да се разпише. Манчестър Сити определено беше в шок до края на полувремето.
След почивката "гражданите" бяха по-агресивни и в 49-тата минута имаха претенции за дузпа, но норвежкият рефер Том Хаген не им обърна внимание. От повторенията на ситуацията се видя, че защитник на "лъвовете" наистина докосна кълбото с ръка в наказателното поле на своя състав.
В 60-тата минута домакините върнаха един гол. Яя Туре подаде към Серхио Агуеро и аржентинецът разстреля Руи Патрисио. Няколко минути по-късно Александър Коларов шутира силно, но неточно от фаул. Натискът на небесносините се усилваше, обаче лисабонският отбор се защитаваше успешно.
В 74-тата минута съдията отсъди спорна дузпа в полза на Манчестър Сити, след като Серхио Агуеро падна около границата на пеналта на Спортинг след намеса на влезлият като резерва Ренато Нето. Марио Балотели беше точен от бялата точка.
В 82-рата минута Агуеро вкара втория си гол в мача. След центриране от корнер кълбото беше отклонено към аржентинския нападател и от близко разстояние той беше безпощаден – 3:2 за домакините.
До края на срещата гостите бавеха играта с всички възможни средства, а междувременно Балотели, Агуеро и вратарят Джо Харт, който се включи в атака, пропуснаха да класират своя тим напред. Така Манчестър Сити отпадна от турнира Лига Европа, а Спортинг продължава на четвъртфинал.
Манчестър Сити – Спортинг Лисабон 3:2
0:1 Фернандес 33
0:2 Ван Волфсвинкел 40
1:2 Агуеро 60
2:2 Балотели 75 (д)
3:2 Агуеро 82
Манчестър Сити: Харт, Савич, К. Туре, Ричардс, Коларов, Яя Туре, Писаро (Джеко – 55), А. Джонсън (Де Йонг – 46), Силва (Насри – 66), Балотели, Агуеро
Спортинг Лисабон: Руи Патрисио, Полга, Шандао, Карисо, Инсуа, Шаарс, Фернандес (Нето – 64), Перейриня, Капел (Хефрен – 64), Измаилов, Ван Волфсвинкел (Карийо – 68)







Обедна емисия
Задържаха рецидивист, ритал майка си в гръдния кош
Десетки палежи на автомобили в "Дианабад" тревожат хората
Проверките на МВР не отказват шофьорите от алкохола и наркотиците зад волана
Жена е пребита до смърт на строеж в София
Спира събирането на боклука от цветните контейнери в 18 района в София
РЮА разследва как 17 души са били примамени да се сражават в Украйна
Радев и Ердоган заедно ще гледат мача между България и Турция в Бурса
Топ 5 на автомобилите, които са идеални за семейства с деца
Honda разработва нов V6 за хибриди
Най-скъпата магистрала в Европа ще бъде безплатна
Тези технологии не са толкова нови, колкото изглеждат
Националите по карате отпътуваха за Балканското първенство
Джон Джоунс: Том Аспинал е „едностранчив боец“, борбата и джу-джицуто му са надценени
Артур Бетербиев обяви, че е свободен агент
Драгомир Петров се впуска грандиозна битка с Айсам Чадид на SENSHI 29
Хора с епилепсия подготвят фотоизложба „Емоции на фокус“
Какво влияние оказва раждането върху кърменето?
Хирурзи от „УМБАЛ-Пловдив“ спасиха мъж с изключително рядко усукване на дебелото черво
Бременна жена с трансплантиран бъбрек и рядко хематологично заболяване и бебето ѝ бяха спасени в „Майчин дом“
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар