Наполи продължава с наказателната си серия в Италия, след като удари с 1:0 Рома в Рим и дръпна с цели пет точки на Ювентус. Както е известно, "старата госпожа" падна с 1:2 от Лацио в Торино.

По този начин южняците се откъснаха на върха в Серия А и започнаха да мечтаят за бленуваната шампионска титла. Наполи вече има 8 победи от 8 мача и събра максималните 24 точки от началото на сезона.

От своя страна Рома продължава с колебливото си представяне и е едва на пета позиция с 15 точки. Единственото попадение в мача заби звездата на Наполи Инисние в 20-ата минута.

Като цяло Рома изигра посредствен мач, което допълнително улесни гостите и те заслужено си взеха победата. Трябва все пак да се отбележи, че и гредите на два пъти спасиха Хосе Рейна през второто полувреме.

Все пак Наполи изигра тактически правилно срещата и в крайна сметка си взе трите точки в това дерби.