Рома постигна много ценна победа с 3:0 като домакин на Торино и затвърди добрите впечатления от гръмкия успех с 4:2 над Наполи в предишния кръг. Отборът на Еузебио Ди Франческо не изигра най-добрия си мач, но две статични положения през второто полувреме бяха достатъчни за трите точки. В края резервата Лоренцо Пелегрини довърши гостите.

Костас Манолас вкара първото попадение в 56-та минута, а в 73-та Даниеле Де Роси донесе спокойствието на “вълците”. С този успех Рома остава на третото място в класирането с 56 точкчи, с 4 повече от 4-тия Лацио. “Орлите” обаче имат и мач по-малко. Преди останалите срещи от кръга Торино е на 9-то място с 36 точки.

Мачът започна с минута мълчание в памет на Давиде Астори, който почина на 31-годишна възраст, а през първото полувреме играта бе равностойно. Изненадващо, “биковете” първи имаха възможност да поведат, но Алисон отрази удар на Андреа Белоти. Бившият играч на Рома Яго Фалке също имаше шанс да вкара за Торино, но ударът му в 20-та минута не бе точен.

В тези минути Ченгиз Юндер носеше голямата опасност за вратата на Торино, но негов удар в средата на първата част бе отбит от защитник на гостите. В 34-та минута вратарят на “вълците” Алисон отново трябваше да се намесва след удар на Фалке, а малко преди края на полувремето вратарят на Рома разочарова и Акуа.

Второто полувреме започна с тежък удар на Флоренци, който бе спасен от Сиригу. В 56-та минута Флоренци все пак изработи първото попадение. Лидерът на “вълците” центрира от дясното крило към далечната греда, където Костас Манолас бе непокрит и отблизо реализира за 1:0.

В 67-та минута Флоренци можеше да реши всичко, когато бе намерен от Наинголан около точката на дузпата. Халфът стреля много силно, но над гредата. Само шест минути по-късно Даниеле Де Роси вкара така ценния втори гол. След центриране от свободен удар гостите успяха да изчистят топката извън наказателното поле. Там обаче Наинголан игра с глава и я върна вътре, а в последвалото меле Де Роси се измъкна от засадата и със сетни усилия успя да отклони кълбото зад Сиригу.

До края Торино се опита да върне поне едно попадение. За сметка на това в третата минута на добавеното време Рома организира светкавична контраатака. Наинголан преодоля голяма част от терена, преди да подаде на резервата Лоренцо Пелегрини. Халфът нямаше как да сбърка от изгодна позиция и вкара третото попадение в срещата.

Рома - Торино 3:0

1:0 Костас Манолас 56’

2:0 Даниеле Де Роси 73’

3:0 Лоренцо Пелегрини 90+3'

Рома: Алисон, Флоренци, Манолас, Жезус, Коларов, Наинголан, Де Роси (84 - Пелегрини), Строотман (89 - Гоналон), Юндер (76 - Жерсон), Шик, Ел Шаарави.

Торино: Сиригу, Ансалди, Морети, Нкулу, Де Силвестри (71 - Барека), Акуа (80 - Едера), Басели, Ринкон, Беренгуе, Белоти, Фалке (69 - Нианг)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/a55ryeZI77A" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>