Милан победи Рома с 2:1 в двубой от третия кръг на италианската Серия А, игран на стадион "Джузепе Меаца"

Двата отбора изиграха много равностоен мач, но домакините стигнаха до триумфа с голове на Франк Кеси в 40-ата минута и Патрик Кутроне, който се разписа в последните секунди на добавеното време в мача. За "вълците" точен бе Федерико Фасио, в 59-ата минута.

Така Рома застана на 7-ото място в класирането на първенството с актив от 4 точки след първите си три мача. Милан пък е 11-и с 3 пункта и мач по-малко, тъй като срещата от първия кръг на Серия А с Дженоа бе отложена.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/_HjyaP_clIc" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна с лек превес за "росонерите", които стигнаха до първата опасност в мача. В 16-ата минута Давиде Калабрия получи топката в опасна близост до вратата и отправи изстрел по диагонал. Топката обаче профуча над напречната греда.

В отговор на това Рома отговори с интересно положение в 23-ата минута, чрез Един Джеко. Босненецът се оказа на правилното място, получавайкои топката и от удобна позиция опита да опъне мрежата на Джанлуиджи Донарума. Ударът му обаче беше блокиран от Мусакио, който се хвърли геройски на шпагат.

В 35-ата минута Патрик Шик засече прекрасно центриране отляво. Вратарят на "росонерите" обаче бе на мястото си и улови.

В 40-ата минута домакините поведоха в резултата. Рикардо Родригес прати остър пас по зема, успоредно на голлинията към Франк Кеси, който от близка дистанция прати топката във вратата на Олсен - 1:0. При този резултат завърши и първото полувреме.

В началото на втората част Рома бе близо до изравняване на резултата. Джеко се възползва от свободното пространство около себе си и отправи изстрел от дъгата на наказателното поле. Топката обаче мина покрай лявата греда.

В 59-ата "вълците" изравниха. След сериозен карамбол в наказателното поле на Милан, топката попадна във Федерико Фасио, който от воле прати топката във вратата на Донарума.

Три минути по-късно Гонсало Игуаин опъна мрежата на Олсън, но след консултация със системата за видеоповторение, съдията Марко Гуида отмени попадението, тъй като аржентинецът бе в положение на засада.

В следващите минути двата отбора се опитваха да се надхитрят, но до опасни положения така и не се стигаше.

В 79-ата минута Рома стигна до попадение, което също бе отменено след консултация с VAR.

В добавеното време на двубоя отново Джеко бе близо до гола. Нападателят получи топката и нахлу в наказателното поле, отправяйки мощен изстрел по диагонала. Топката обаче мина покрай дясната греда.

Секунди преди края на срещата Игуаин подаде към Патрик Кутроне, който демонстрира страхотна решителност да стигне до топката преди няколко защитници и да я изстреля към вратата за 2:1.

Милан - Рома 2:1

Голмайстори: Франк Кеси (40), Федерико Фасио (59), Патрик Кутроне (90+5)

Милан: Донарума, Калабрия, Мусакио, Романьоли, Родригес (Лаксалт 76'), Билия, Кеси, Бонавентура (Кутроне 84'), Сусо, Чалханоглу (Кастийехо 81'), Игуаин
Треньор: Еузебио Ди Франческо

Рома: Олсен, Фасио, Манолас, Маркано (Ел Шаарауи 46'), Де Роси, Н'Зонзи, Карсдорп (Сантон 78'), Коларов, Шик, Пасторе (Кристанте 68'), Джеко