Фиорентина разгроми Рома у дома със 7:1 в четвъртфинален двубой от турнира за купата на Италия.

С хеттрик се отличи Федерико Киеза, а голове на Луис Муриел, Марко Бенаси и две попадения на Джовани Симеоне оформиха повече от категоричния резултат.

Столичани останаха с десет души на терена заради червен картон на Един Джеко, показан за обида на босненския национал срещу главния съдия в 71-ата минута на срещата.

Тогава резултатът беше 4:1. Италианският национал Киеза се отличи с попадения след асистенции на Кевин Миралас в 7-ата и в 18-ата минути, преди да оформи своя хеттрик четвърт час преди края на двубоя.

Симеоне замени героя Федерико Киеза и реализира два късни гола за "виолетовите".

Муриел се разписа за 3:1 в 33-ата минута, след като Александър Коларов върна попадение за "вълците", а Бенаси преодоля Робин Олсен в 66-ата минута на мача. По-късно тази вечер носителят на трофея Ювентус гостува на Аталанта в Бергамо, докато в четвъртък Интер Милано приема Лацио.