Рома се справи с 3:1 с последния в Серия А отбор на СПАЛ (Ферара), след като губеше на почивката с 0:1. Но победата им осигури 32 точки и 4-о място поне до мача между Каляри и Лацио.

Андреа Петаня откри резултата за гостите в 44-ата минута от дузпа, но в 53-ата Лука Пелегрини изравни след центриране от дясно на сърбина Александър Коларов.

Босненският национал Един Джеко спечели дузпа в 66-ата минута в своя мач номер 200 за Римските вълци, а Диего Пероти изведе домакините напред. Резервата Хенрих Мхитарян оформи крайното 3:1 7 минути преди края след подаване на Алесандро Флоренци.

Арменският плеймейкър, който влезе като смяна, можеше да вкара и още един гол при меле пред вратата, но гостите изчистиха.

Отборът на СПАЛ е на последното 20-о място с 9 точки и основен фаворит за изпадане.