Рома не допусна изненада и победи последния Кротоне с 3:1 като гост в мач от 16-ия кръг на Серия А.

Вълците решиха всичко още до почивката, когато реализираха и трите си попадения, а големият герой бе Борха Майорал, който се справи отлично водейки атаката, след като Пауло Фонсека реши да остави Един Джеко да почива на пейката.

Испанският нападател се разписа на два пъти в 8-ата и 29-ата минута, преди да спечели дузпа, която Хенрик Мхитарян реализира в 35-ата, с което интригата приключи.

Майорал вкара първия гол засичайки подаване на Мхитарят пред вратата, а при второто попадение отбеляза със страхотен изстрел от около 25 метра, когато прати топката в левия ъгъл.

В средата на второто полувреме Владимир Големич вкара гол след корнер и удар с глава, но това не бе достатъчно за домакините, които остават твърдо последни само с 9 точки и едва 2 победи на сметката си.

Така римският тим записа трета поредна победа и 5-а в последните 6 мача, за да събере 33 точки и да остане на трето място преди важните мачове с Интер и Лацио. В края все пак Един Джеко записа няколко минути.