Рома направи важна крачка към участието си в груповата фаза на Лигата на конференциите. "Джалоросите" спечелиха първия си официален двубой под ръководството на Жозе Моуриньо, след като надиграха турския Трабзонспор с 2:1.

Капитанът на римския тим Лоренцо Пелегрини откри резултата в 55-ата минута, а в 64-ата Андреас Корнелиус изравни с глава. В 81-вата минута новото попълнение на Рома Шомуродов докара феновете на тима до екстаз, вкарвайки победния гол. Реваншът е другата седмица.

Отборът на Жалгирис с Милен Гамаков в състава направи 2:2 като домакин с норвежкия Бодьо Глимт в мач от плейофите на турнира по футбол Лига на конференциите. Полузащитникът започна като титуляр за литовския отбор и бе заменен в 80-ата минута

Всички резултати от първите мачове от плейофите за влизане в групите на турнира:

Шахтьор Караганда (Казахстан) - Макаби Тел Авив (Израел) 1:2

Флора Талин (Естония) - Шамрок Роувърс (Ирландия)  4:2

КуПС (финландия) - Унион Берлин (Германия)  0:4

Карабах (Азербайджан) - Абърдийн (Шотландия)  1:0

Ракув (Полша) - Гент (Белгия)  1:0

Нефтчи (Азербайджан) - Макаби Хайфа (Израел)  3:3

Апоел Бер Шева (Израел) - Анортозис (Кипър)  0:0

ЛАСК (Австрия) - Сейнт Джонстън (Шотландия)  1:1