Мач №1000 в кариерата на Жозе Моуриньо бе паметен и португалецът показа, че дори на 58 може да скача и да празнува в бурна радост гол в последните секунди.

Неговият Рома стигна до труден успех с 2:1 над Сасуоло, благодарение на великолепно попадение на Стефан Ел Шаарауи в добавеното време.

След това Ел Шаарауи отиде да празнува пред тифозите на Рома, докато Моуриньо бягаше по пистата от щастие.

Преди това Брайън Кристанте изведе домакините напред в резултата в 37-ата минута, а в началото на втората част Филип Джуричич изравни.

Победата изравни "вълците" с лидерите Милан и Наполи, като и трите отбора имат по девет точки след първите три кръга.

"Лъжех всички. Цяла седмица повтарям пред отбора как няма значение, че това е моят хиляден мач... но ме беше много страх да не го загубя! За щастие, спечелихме, а аз тичах като дете, защото се чувствах отново на 12, а не на 58", каза цитираният от webcafe.bg Моуриньо след мача.