Фиорентина победи с 2:0 Рома в домакинството си от 36-ия кръг на Серия "А". Срещата на "Артемио Франки" бе една от последните надежди на „виолетовите“ да си спечелят място в европейските клубни турнири за следващия сезон, предава БТА. Фиорентина се изкачи на седмата позиция с 59 точки, колкото има и Рома, но футболистите на Жозе Моуриньо остават шести.

Още във 2-ата минута Ерик Карсдорп спъна Николас Гонзалес на границата на наказателното поле. Положението бе разгледано с ВАР и съдията прецени, че нарушение е извършено в пеналта и отсъди дузпа. Гонзалес изпълни точно наказателния удар и даде аванс на Фиорентина.

В 11-ата минута Джакомо Бонавентура завърши самостоятелен пробив с удар по земя, който спря в мрежата на Руи Патрисио за 2:0.

"Виолетовите" отбелязаха и трети гол в 24-ата минута, отново чрез Бонавентура, но този път попадението не бе зачетено заради засада.

През второто полувреме домакините пропуснаха още няколко добри възможности, за да запишат изразителен успех. Софиан Амрабат, Юсеф Малех и Кшищжф Пьонтек не успяха да намерят целта.