Ювентус и Рома не се победиха в може би най-интересния мач от третия кръг на италианското футболно първенство. Душан Влахович (2) даде ранен аванс на тима си, а Тами Ейбрахам израни в 69-та минута. За точката на гостите голяма роля изигра доскорошният любимец на домакините Пауло Дибала, който асистира със странична ножица.

Така тимът на Жозе Моуриньо за първи път от началото на сезона пропусна пълния комплект точки и се изравни с Лацио и Торино на върха в класирането с по 7 точки. За момента единствено Наполи може да бъде с пълен актив от първите три кръга, ако утре победи като гост Фиорентина. Ювентус пък записа второто си равенство в Серия А и до момента има 5 точки на 6-та позиция преди останалите срещи от кръга.

Началото бе перфектно за Ювентус, след като след само 80 секунди игра Душан Влахович даде аванс за тима си. Сърбинът изстреля страхотна „бомба“ от пряк свободен удар, топката се отклони от напречната вреда и влезе във вратата – 1:0 за домакините.

Последваха опити и на двата отбора да реализират, а в 16-та минута Юве пропусна още един страхотен шанс. Младокът Мирети изведе Хуан Куадрадо в наказателното поле, колумбиецът стремя мощно в близкия ъгъл, но Руй Патрисио отрази.

В 25-та минута феновете на „Старата госпожа“ изригнаха за втори път, след като Мануел Локатели реализира след хубав удар от движение. Оказа се обаче, че в хода на атаката Влахович бе играл с ръка и след преразглеждане на положението с ВАР голът беше отменен. До края на полувремето Куадрадо и Влахович пропуснаха да увеличат резултата за тима си.

На почивката треньорът на Рома Жозе Моуриньо направи двойна смяна и смени схемата на тима си, но Юве отново почна по-активно. Особено опасен по дясното крило бе Куадрадо, който опита късмета си и с удар с по-слабия си ляв крак, който обаче мина встрани от вратата.

Първото по-сериозно положение за „вълците“ се откри пред Тами Ейбрахам в 68-та минута. Англичанинът стреля силно в долния ляв ъгъл, но Шчесни отрази. Малко след това Ейбрахам все пак изравни резултата. Центриране от ъглов удар намери на далечната греда Пауло Дибала, който върна топката към вратарското поле със странична ножица. Там дебнеше Ейбрахам, който с глава насочи топката в мрежата за 1:1.

Ювентус – Рома 1:1

1:0 Душан Влахович 2‘

1:1 Тами Ейбрахам 69‘

Ювентус: Шчесни, Де Шилио, Бремер, Данило, Алекс Сандро, Рабио (58 – Закария), Мирети (77 – Милик), Локатели (85 – Ровела), Куадрадо (77 – Маккени), Костич, Влахович (85 – Кийн)

Рома: Патрисио, Ибанес, Смолинг, Манчини (46 – Ел Шаарави), Спинацола (46 – Залевски), Матич, Кристанте, Карсдорп (62 – Чилик), Пелегрини, Дибала (78 – Кумбула), Ейбрахам