Треньорът на Рома Жозе Моуриньо бе доволен от равенството 1:1 с Бетис в турнира Лига Европа. "Вълците" обаче остават опрени до стената, като почти задължително ще трябва да спечелят следващите си два мача, за да имат шанс за продължаване напред в турнира. Специалния не отхвърля и варианта за отпадане, като заяви, че при подобно стечение на обстоятелствата отборът му ще атакува третия по сила турнир Лигата на конференциите, където триумфира през миналия сезон.
"Това бе като елиминационен мач за нас - при загуба отпадахме. Да губим с 0:1 след 45 минути ни постави под голямо напрежение, което не чувстваш при нормален мач от първенството. С всички проблеми, контузии, наказания, умора, трябваше да се изправим срещу отбор, който има лукса да пусне 8 нови играчи в сравнение с предишния си мач. Това си е чисто нов отбор. Но ние показахме сърце и това ни помогна да вдигнем нивото през второто полувреме", заяви Моуриньо.
"Без съмнение заслужавахме равенството. При победа щяхме да сме в по-добра позиция и вероятно имахме класата да натиснем в последните 10-15 минути. Но тогава предпочетохме да използваме главите си и да контролираме мача. Остават ни два мача, които трябва да спечелим. Това ще са два елиминационни мача. Ако не ги спечелим, отпадаме. Хубавото е, че държим съдбата в собствените си ръце. Целта ни е да завършим на второто място, но ако останем трети, ще атакуваме Лигата на конференциите", каза още португалецът.
Снимка: БГНЕС







Хороскоп за 28 август 2026: Лъвовете ще бъдат в центъра на вниманието днес
Шоколадова торта без яйца и масло
Италия въвежда глоби за пешеходци с телефони в ръка
Рецепта за Алу гоби на фурна с подправки
Видяхте лисица? Ето какво символизира това
Дъщерята на Кейти Пери стана на 6 г.
Желирани бонбони със съдържание на психоактивно вещество иззеха от 23-годишен мъж в Пловдив
Принц Хари напусна благотворителна организация след обвинения в нарушаване на човешките права
Citroen BX GTi: Семейният спортитст празнува юбилей
MINI възроди легендата от „Монте Карло“
Ferrari превръща стоповетe в активна аеродинамика
Защо малкият отвор на капачката на резервоара е от ключово значение
Трето издание на турнира по плажна борба край Несебър
Шариф Бен Мабрук преди SENSHI 33: Искам да покажа сърце на ринга!
Белене посреща традиционния турнир „Петър Мънев – Тодор Генчев“
Девет български джудисти атакуват Големия шлем в Лозана
Стимулирането на блуждаещия нерв превръща ученето в трайно
Черницата подкрепя чревното здраве
Как да се предпазим от антракс, когато огнището е вече факт?
Аглутинация на сперматозоидите – защо се слепват и кога това пречи на зачатието?
Коментари
Напиши коментар19:17 | 24 апр 2024 г.
22:36 | 17 окт 2022 г.
22:33 | 17 окт 2022 г.
00:17 | 16 окт 2022 г.
00:19 | 15 окт 2022 г.
00:16 | 15 окт 2022 г.
00:07 | 15 окт 2022 г.
23:49 | 14 окт 2022 г.
17:16 | 14 окт 2022 г.
10:15 | 14 окт 2022 г.
Напиши коментар