Паоло Дибала отново бе виновника за добър резултат на Рома. Аржентинецът асистира и за двете попадения на Вълците при успеха 2:0 като гост на Специя в мач от 19-ия кръг на Серия А. Победата качи римляните на четвъртото място в таблицата с 37 точки, колкото има и третия Интер. Хората на Моуриньо са на точка зад втория Милан, но миланските грандове имат мач по-малко.

За Специя титуляр излезе българина Петко Христов. Това беше първия му старт в мач от Серия А от 4 септември насам. Той обаче остана на терена само едно полувреме. На почивката бе сменен от Еспозито.

В 45-ата минута Рома поведе. Паоло Дибала асистира на Стефан Ел Шаарауи, който не сбърка. Руи Патрисио изрита топката, Дибала навлезе в наказателното и поднесе топката на Фараона. Само 4 минути след паузата Рома реши всичко. Този път Дибала асистира на Тами Ейбрахам. Грешка на Еспозито позволи на Дибала да намери Ейбрахам, който не остави шансове на Дронговски за крайното 2:0.

Специя остава с 18 точки на 15-ото място в класирането. Орлетата са само на 6 точки от опасната зона.