Лацио спечели дербито с Рома с 1:0 и направи първи дубъл над местния съперник от сезон 2011/12 насам. Мачът бе с общо 5 червени картони и много нервни изблици. Голът на Матия Дзакани през второто полувреме донесе успеха на Орлите, които се изкачиха временно на второто място в Серия А. Лацио събра 52 точки от 27 кръга, а Рома остана с 47 точки на петото място.

Срещата започна изключително нервно, а още преди мача имаше новини за сблъсъци на тифози извън стадиона. Има дори пострадал полицай при мелетата. Първото полурвеме бе със 17 нарушения, а в 32-ата минута Рома остана с 10 души. Роджер Ибанес бе изгонен за втори жълт картон. Още преди почивката имаше още 2 червени картона, но те бяха за хора от щаба на Лацио и Рома.

На почивката Вълците смениха звездата Паоло Дибала с централния защитник Диего Йоренте. Лацио бе по-активен след почивката и няколко удари на Луис Алберто бяха много опасни. Голът падна след подаване на Фелипе Андерсон към Дзакани, който бе изпуснат от Залевски. Италианският национал нахлу отляво в наказателното поле и намери далечния ъгъл - 1:0. Това бе девети гол на Дзакани в Серия А за сезона.

Само минути след това Рома си помисли, че е изравнил. Манчини нанесе удар с глава, Проведел спаси, но Смолинг бе първи до топката, а Казале си отбеляза автогол. Съдиите обаче отмениха попадението за засада на Смолинг, който бе в нередовна позиция при удара с глава на Манчини.

До края повече голове нямаше, а след последния съдийски сигнал напрежението продължи. Марушич и Кристанте се сдърпаха на терена и съдията им показа червени картони след края на срещата.