Рома взе първата си победа за сезона в Серия А и записа първата си суха мрежа като разби 7:0 Емполи у дома. Ромелу Лукаку вкара дебютен гол с цветовете на Вълците, два добави Пауло Дибала, Ренато Санчес и Брайън Кристанте и Джанлука Манчини също се разписаха, а Граси си вкара автогол.

Вълците имат 4 точки от първите 4 кръга и вече изостават на 8 пункта от лидера Интер. Емполи пък остава последен в класирането без нито една спечелена точка и дори без да е отбелязал гол до момента.

Новото попълнение Ромелу Лукаку си партнираше с Паоло Дибала в атаката и мача започна прекрасно за Рома. Още в 35-ата секунда Вълците получиха дузпа. Валукиевич игра с ръка в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Дибала бе точен за 1:0.

В осмата минута Рома вкара втори гол. Кристенсен центрира отдясно и Ренато Санчес с глава засече топката в ъгъла за 2:0. До почивката мача бе решен – Алберто Граси си вкара нелеп автогол, след като Бережински изрита топката в тялото му и тя влезе в ъгъла – 3:0.

Едва за втори път откакто Моуриньо е начело на Рома тима водеше с 3 гола на полувремето. Предишният случай бе миналия сезон отново срещу Емполи.

През второто полувреме нещата не се промениха. Дибала вкара

втория си гол в мача в 55-ата минута след прекрасен индивидуален рейд и завършващ удар. Малко след това Ла Хоя уцели гредата с удар от фаул, но не стигна до хеттрик, защото бе сменен от Белоти.

Емполи също удари гредата, чрез Балданци, но така и не вкара гол и вече четири мача не успява да превземе вратата на съперника. В 77-ата минута Брайън Кристанте вкара с мощен удар от дистанция и направи резултата 5:0.

До края остана време и за дебютен гол на новото попълнение Ромелу Лукаку. Контраатака доведе до пас на Белоти в коридор към Лукаку, който останал сам срещу Бериша не сбърка – 6:0. Веднага след гола Лукаку бе сменен, но имаше време за още.

След корнер Кристанте отклони и Джанлука Манчини с глава засече в мрежата за 7:0.

Това е първият път, в който Рома вкарва 7 гола в мач от Серия А от 2006 г., когато Вълците разбиха Катания със 7:0.