Рома спечели и втория мач под ръководството на новия треньор Даниеле де Роси. Вълците се наложиха с 2:1 като гост на Салернитана и вече са само на точка от топ 4. Това е едва третата победа като гост за римляните за сезона. С нея те събраха 35 точки от 22 мача и са само на една зад Аталанта.

Първото полувреме бе изцяло за Салернитана. Домакините изпуснаха добри ситуации, след удари на Кандрева и Брадарич. Вълците не отправиха нито един точен удар за първата част.

След почивката нещата се промениха. При едно центриране Маджоре игра с ръка и съдията Ди Бело отсъди дузпа. Паоло Дибала изпълни точно и откри. Това бе шестия му гол за сезона. Малко след това Лоренцо Пелегрини направи 2:0. Той засече на празна врата центриране на Карсдорп.

Само пет минути по-късно Салернитана върна един гол. Резервата Кастанос се разписа с глава при центриране на Чауна. Това обаче бе всичко, което направиха домакините. Тимът на Пипо Индзаги загуби за четвърти пореден път и остава последен с 12 точки до тук.