Рома спечели за четвърти път от пет мача под ръководството на Даниеле де Роси в Серия А. Вълците удариха 3:0 като гост Фрозиноне и са с 41 точки, на четири от топ 4. Треньорът остави резерва звездата Паоло Дибала, а първи мач като титуляр получи новото попълнение Томазо Балданци.

През първото полувреме Фрозиноне изпусна много положения. В една ситуация Кайо Жорже на три пъти стреля от упор, като първия път вратаря Свилар спаси, после защитник блокира, а при третия опит - удара мина покрай вратата. Суле също пропусна и макар Рома да нямаше множо шансове поведе в резултата. Централният защитник Дийн Хуйзен тръгна от центъра, преодоля двама съперници и от границата на наказателното поле заби топката в ъгъла - 1:0. Втори гол за родения през 2005 г. бранител с екипа на Вълците.

След паузата почивка за Рома получи и Ромелу Лукаку, а Сердар Азмун се възползва вкарвайки втория гол с добавка след удар от дистанция на Кристанте. Стигна се и до дузпа за игра с ръка на Окоули. Леандро Паредес изпълни точно за крайното 3:0.