Треньорът на Рома Клаудио Раниери изпрати мотивиращо послание до звездата на "вълците" Пауло Дибала по време на пресконференцията си преди мача преди първия мач от осминафиналите на Лига Европа срещу Атлетик Билбао, настоявайки, че "шампионите не трябва да бъдат опитомявани“.
Рома, който е във впечатляваща форма под ръководството на Раниери през тази календарна година, ще приеме Атлетик на Стадио Олимпико в четвъртък вечер. Баските завършиха основната фаза на Лига Европа на второ място с равни по точки с Лацио на върха, докато премина през плейофния кръг, където отстрани Порто.
Дибала се очаква да започне като титуляр за Рома, въпреки че изигра пълните 90 минути при победата с 2:1 над Комо в Серия А през уикенда.
Запитан дали има нещо конкретно, което би искал да каже на Дибала по време на пресконференцията си преди мача, Раниери отговори: "Да се забавлява, той трябва да се забавлява. Всеки трябва да тича и да се бори, а той трябва да се забавлява. Шампиони като него не трябва да бъдат опитомявани, но трябва да бъдат подкрепяни и да им се дава топката. Той има страхотна визия за играта, която другите нямат."
Относно мача с Атлетик Билбао, Раниери каза: "Атлетик е много повече от Нико Уилямс. Това е качествен отбор и трябва да сме подготвени за всичко. Винаги изисквам от моите играчи да дават всичко от себе си. Това е най-важното: себераздаването. Трудно е да се каже кой е фаворит, нека играем и да видим. Притеснявам ли се? Не. Убеден съм, че моят отбор ще изиграе страхотен мач.”







Рецепта за сьомга със зеленчуци на фурна
9 начина на готвене – от най-здравословния до най-нездравословния
Защо роботизираните заводи все още имат нужда от човешкия фактор?
Късна емисия
САЩ проектират боен кораб за $23 млрд. – по-скъп от ядрен самолетоносач
Ариана Гранде показа новото гадже
Джордж и Амал Клуни се появиха с децата си на рядко семейно събитие
Салма Хайек стана баба за първи път
Нов Koenigsegg с 1600 коня получава невиждана досега трансмисия
Изрядните шофьори на Volvo ще плащат по-малко за застраховка
Ferrari направи уникат с 1000 к.с.
Най-продаваният Opel в историята стана на 35 години
Жулиен Риков преди SENSHI 33: В най-добрата си форма съм, не вярвам в късмета на ринга
Дейна Уайт: Ислам е постигнал повече от Хабиб, но...
Франк Уорън потвърди: Голямата битка между Тайсън Фюри и Антъни Джошуа може да пропадне
Хавиер Мендес посочи 5-те най-велики ММА бойци в историята
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар