Амкар Перм загуби като домакин от Зенит с 0:2 в среща от 23-ия кръг на футболното първенство на Русия.

В отбора на Амкар като титуляри започнаха двама български футболисти - защитникът Петър Занев и полузащитникът-ветеран Георги Пеев.

Петър Занев игра през целия мач, а в 28-та минута получи жълт картон. Георги Пеев бе сменен в 68-та минута от руския нападател Александър Прудников.

Гостите поведоха в резултата в 30-та минута с гол на Артьом Дзюба. Това бе 100-ият гол в кариерата на 27-годишния нападател на сборния отбор на Русия и на Зенит и гол номер 69 на Дзюба в първенството на Русия.

В 86-та минута Александър Кокорин с глава на празна врата оформи крайния резултат - 2:0 за Зенит.

Със спечелените три точки настоящит руски шампион Зенит излезе на трето място във временното класиране с актив от 43 точки. Лидер е ЦСКА с 46 точки, като днес по-рано ЦСКА победи Мордовия със 7:1. На второ място е Ростов с 45 точки.

Амкар е на 9-то място във временното класиране с 25 точки.