Бившият защитник на ЦСКА Апостол Попов отбеляза първия си гол в румънското футболно първенство за сезона при загубата на Университатя Крайова с 1:2 в гостуването на Ботошони от 11-ия кръг на плейофите за оставане в елита.

Попов се разписа пет минути преди края в мрежата на българския страж Пламен Илиев, след като засече центриране от корнер на Александру-Михаил Бълуцъ.

Илиев, който получи жълт картон за бавене на времето в самия край, направи силен мач за домакините, след като на няколко пъти спаси опасни положения пред вратата си.

За домакините цял мач игра още бившия национал Радослав Димитров, а за гостите като титуляр започна Христо Златински, но той беше заменен в 82-ата минута от Роберт Петре.

С успеха Ботошани събра 33 точки и три кръга преди края си гарантира оцеляването в елита, след като се утвърди на четвъртото място във втората осмица. Университатя е трети с 33 точки.