Отборът на Христо Стоичков успя да победи с 4:1 отбора на звездите в юбилейния мач по случай 50-ата годишнина на Камата, която бе съвсем наскоро.

Галерия

Двата тима спретнаха уникално шоу и въпреки поройния дъжд, който се изля, стадион "Васил Левски" бе пълен с фенове, които бяха свидетели на много красиви моменти.

Освен хубав футбол мачът ще се запомни и с големите емоции на Камата и всички на терена, след като бе отдадена почит на Трифон Иванов и Йохан Кройф, които починаха тази година.

Камата плака на терена в моментите, в които бе почетена паметта на близките до него. Той подари специални фланелки с името "Иванов" на децата, на покойния бранител.

В титулярния състав на Камата започнаха играчи като Попеску, Хаджи, Балъков, Сираков, Костадинов и Лечков, докато сред титулярите за противника имаше също много големи имена сред които Малдини, Албертини и Каморанези.

Рефер на мача бе Атанас Узунов.

Изненадите на терена бяха доста, а в една от почивките в мача голяма част от "дрийм тийма" на Барселона изнесе Шампионската лига, която спечели през 1992 година, а Камата я надигна отново след 24 години!

Попаденията в срещата бяха дело на Балъков, Бербатов,  Марто Петров и Стоичков, като попаденията паднаха в 10-ата, 42-ата и 52-ата и 68-ата минути. Почетният гол за противника бе дело на Жули в 62-ата минута.

Срещата започна с вихрено темпо и още в 7-ата минута Сираков излезе на прекрасна позиция, но направи непростим пропуск от близка дистанция.

В 10-ата минута обаче Балъков даде аванс на тима, на Стоичков. След комбинация между Лечков и Костадинов топката бе пусната от Коща към Бала с пета, а след това бившият халф с хубав удар от границата на наказателното поле реализира.

Четири минути след това срещата бе прекъсната, за да бъде почетена паметта на Йохан Кройф, а първият шанс за Стоичков дойде в 19-ата минута.

Той обаче прати топката покрай гредата, а малко след това Камата пропусна още един шанс, след като излезе сам срещу Кампос, но стражът успя да спаси удара му.

В следващите минути Камата имаше още шансове, но в крайна сметка късметът не бе с него. Малко след 40-ата минута почти целият "дрийм тийм" на Барса изнесе на терена трофея от Шампионската лига, който спечели през 1992 година и го вдигна на ръце отново!

В 42-ата минута Бербатов удвои аванса на тима на Стоичков, след като малко преди това пропусна сам срещу Кампос.

Този път българинът бе точен, след като засече страхотно центриране на Стоичков с глава.

В 52-ата минута Марто Петров направи резултата класически, след като отправи много хубав удар по диагонала от близка дистанция.

В 66-ата минута отборът на Стоичков получи дузпа, след като стражът фаулира Мартин Петров в наказателното поле. Зад топката застана Стоичков, който успя да реализира.

4:1 Стоичков 67 дузпа

Стартов състав на Стоичков тим: Байя, Бенариво, Попеску, Хубчев, Серхи, Хаджи, Балъков, Сираков, Костадинов, Лечков, Стоичков

Стартов състав на тим на звездите: Кампос, Малдини,Кандела,Карембьо, Тугай, Гутиерес, Албертини, Жули, Новак, Каморанези, Папен

Отборът на Стоичков: 1.Виктор Байя, 22.Речбер Рюштю, 3.Антонио Бенариво, 5. Петър Хубчев, 6. Джика Попеску, 6. Хосе Мария Бакеро, 6. Алесанко, 7. Емил Костадинов, 7. Андони Гойкоечея, 9.Любослав Пенев, 9.Йордан Лечков, 9. Самуел Ето`о, 9.Димитър Бербатов, 10. Георге Хаджи, 10. Наско Сираков. 11. Чики Бегиристайн, 11. Даниел Боримиров, 12. Серхи Бархуан , 13. Ивайло Йорданов, 15. Ж. Карлос, 17. Бончо Генчев

Отборът на звездите: 1.Хорхе Кампос, 12. Фернандес, 13. Черчесов, 4. Венсан Кандела. 5. Паоло Малдини, 6.Тугай, 7. Каморанези, 9 Папен, 10. Валдерама, 10. Футре, 10. Новак, 10. Снайдер, 11. Масаро, 11. Михайличенко, 13. Беланов, 15. Гутиерес, 16. Крайовано,17 Жули, 18 Саморано, 19 Скилачи, 21 Албертини, 22. Карембьо, 25. Ба, 88. Хуан Карлос

Рефер: Атанас Узунов