Воденият от Димитър Димитров-Херо Иртиш загуби от Ордабаси с 1:2 в мач от 26 кръг на първенството на Казахстан. Двубоят бе от шампионския поток, който ще определи първенеца и участниците в евротурнирите.

Герой за гостите стана узбекистанският национал Александър Гейнрих, който наниза и двете попадения. Първото беше в 42-ата минута, а второто в третата минута на добавеното време на първата част. В 71-та минута Роман Муртазайев намали резултата за Иртиш до 1:2.

Херо и компания допуснаха четвърта поредна загуба, но остават на трето място в класирането. Лидер е Астана на Станимир Стоилов с 59 точки (мач по-малко), втори е Кайрат с 55, Иртиш е с 41, четвърти е Окжетпес с 40, колкото има и Ордабаси. Шести е Актобе с 32.