IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Черно море Posoka Boec

Хичо натри носа на Занев в БГ дербито на Русия

Урал се наложи с 1:0 над Амкар Перм

13:51 | 5 мар 2017 г.
автор: Калоян Ангелов

Николай Димитров излезе победител в „българското дерби“ срещу Петър Занев. В мач от 18 кръг на руската Премиер лига Урал (Екатеринбург) се наложи с 1:0 над Амкар (Перм).

Хичо беше титуляр в състава на Александър Тарханов и остана на терена до 72-ата минута, когато отстъпи мястото си на Едгар Манучарян. Петър Занев игра цял мач за гостите.

Единственото попадение в мача падна в 32-ата минута, когато Ерик Бикфолви се разписа с удар от наказателното поле. Рикошет в крака на Николай Зайцев.

С този успех Урал събра 17 точки и излезе на 12-о място, напускайки зоната на отборите, които ще играят плейофи за оставане в елита. Амкар е седми с 27 точки.