Мидтиланд продължава похода си към титлата на Дания. "Вълците" записаха нов важен успех с 2:1 при гостуването си на Хобров мач от  от 22-ия кръг.

Българинът в състава на гостите Божидар Краев се появи в игра в 83-ата миунта на мястото на Густав Уикхайм.

Мидтиланд стигнаха до успеха, въпреки че играха с човек по-малко, след като в 62-ата минута Огочукву Онйека получи червен картон.

"Вълците" взеха преднина още в 5-ата минута, когато Марк Дал Хенде бе точен след асистенция на Якоб Поулсен. В 65-ата минута отново Дал Хенде намери мрежата на съперника.

В 83-ата минута Франс Путрос върна един гол за Хобро и направи заключителните минути на мача доста вълнуващи, но домакините така и не успяха да се доберат до повече от почетна загуба.

След тази победа Мидтиланд се откъсна на върха в класирането с 53 точки, което е с 6 повече от втория Брьондби, който обаче е с мач по-малко. Хобро пък заема 7-ата позиция с 28 точки.