Георги Христов и Тампа Бей Роудис продължават с доброто си представяне от началото на сезона в Източната конференция на американската USL. В среща от втория кръг “жълто-зелените” победиха с 2:0 Бетлехем Стийл у дома.

През първата част домакините бяха отчаяни от отличните изяви на вратаря на съперника Джон Маккарти. Малко след подновяването на играта той все пак беше принуден да вади топката от мрежата. Голът вкара именно Георги Христов, който реализира 55-ия си гол с екипа на Тампа Бей в 62-ата минута.

Шест по-късно Лео Фернандес уби интригата. Джорджи и компания имат вече шест точки  на сметката си и делят първото място във временното класиране с Шарлът Индипендънс.

Както е известно ръководството на американския клуб засвидетелства огромното си уважение към превърналия се в клубна легенда българин. Юношата на Марица (Пловдив) продължи договора си с "жълто-зелените" и през новата година отново ще бележи в първенството на USL.