Два кръга преди края воденият от Илия Груев отбор на Дуисбург вече си гарантира оставане във Втора Бундеслига и за следващия сезон, след като разби с 4:1 Ян Регенсбург. След лошата серия, тимът на Груев спечели втора поредна победа и събра 44 точки, с които се нарежда 7-и.

След нулево първо полувреме Герит Наубер откри резултата в 52-ата минута за Зебрите, но Ян-Кристофер Джордж изравни за Регенсбург шест минути по-късно. Но в 60-ата Станислав Илюченко отново изведе домакините напред, а Мориц Щопелкомп успокои феновете на Дуисбург с трети гол. Крайното 4:1 оформи Ахмет Енгин три минути преди края на редовното време.

Първенството във Втора Бундеслига ще се решава до последния кръг, след като се оказа, че разликата от 4-ия до 17-ия отбор е 10 точки и доста отбори в първата половина на таблицата могат дори да се сринат в местата за плейаут.