Стивън Петков игра малко повече от 20 минути при поредната загуба на Фейрензе в португалското първенство. Отборът на българина падна с 0:4 при гостуването си на Беленензеш и вече има 6 поредни поражения, като е твърдо на дъното в класирането със скромния актив от 14 точки.

Джонатан Лука откри резултата още в 5-ата минута, а в 34-ата Кикас вкара за 2:0 с глава след асистенция на бишвия футболист на Литекс и ЦСКА Диого Виана. Отново Кикас реши всичко с трети гол за домакините в 67-ата минута, а в 84-ата се разписа и Лика.

В късния мач от 24-ия кръг Спортинг (Лисабон) постигна очаквана победа над Портимонензе. Точни за успеха с 3:1 бяха Абдулай Диаби, Рафиня и Бруно Фернандеш.

Спортинг е на 4-о място в класирането с 49 точки, а начело вече е Бенфика. В събота "орлите" се наложиха с 2:1 над Порто и изместиха "драконите" от върха в таблицата.