Провъзгласилият се за наследник на Ивелин Попов в националния отбор на България Божидар Краев продължава да блести за Жил Висенте.

Този път техничарят наказа гранда Спортинг Лисабон при домакинската победа с 3:1 в среща от 12-ия кръг на португалската Примейра лигата.

Сандро Лима открадна топката от защитник на съперника и подаде към българина, който се подхлъзна, но все пак успя да реализира за 1:0 в 18-ата минута на двубоя. Секунди преди паузата Спортинг изравни с гол на Вендел (45+4).

Десет минути след почивката домакините си върнаха преднината. Ив Барайе бе спънат в гръб за дузпа, а Сандро Лима реализира наказателния удар за 2:1. В последните секунди на добавеното време на срещата Жил Висенте довърши столичани с гол на Наиджи.

С тази победа Жил Висенте събра 16 точки и излезе на седма позиция. Спортинг е четвърти с 20 точки. Лидер е Бенфика с 33 точки.

Припомняме, че през лятото Краев изигра страхотен мач срещу колоса Порто и го шокира с важно попадение за успеха на Жил Висенте.