Воденият от Ивайло Петев отбор на Ягелония победи с 3:0 като гост ЛКС Лодз в предпоследния кръг на редовния сезон в полското първенство.

Ягелония продължава отличната си форма и записа втора победа след подновяването на шампионата. Отборът на Петев не познава вкуса на поражението шест поредни мача и заема шесто място в таблицата с 44 точки, с което си гарантира място в шампионската група от осем отбора в плейофите.

Яков Пулич откри резултата, а Аркадиуш Маларж си вкара автогол в средата на пръвата част. Крайното 3:0 за Ягелония оформи Мартин Поспишил от дузпа в 69-а минута.

"Заслужена победа. Доволен съм от отношението на играчите към мача. Вкарахме три гола, пропуснахме още няколко положения", коментира след мача Ивайло Петев.