Националът Валентин Антов ще запише втори мач като титуляр в Серия “А”, пише "24 часа". В прогнозите на няколко италиански медии българинът е част от защитата, с която “Болоня” ще стартира домакинството срещу “Торино” в междинния 32-и кръг.

Спрямо формацията на отбраната от последния мач на “Болоня” Антов ще заеме мястото на бразилеца Данило. Нашият футболист ще си партнира в центъра на защитата с французина Адама Сумаоро.

В неделя срещу “Специя” Антов записа третото си участие за “Болоня” в среща от серия “А”. Привлеченият под наем от ЦСКА бранител влезе на терена в 87-ата минута на мястото на Мичел Дайкс.

Победата с 4:1 над “Специя”, в чийто състав е друг наш национал - Андрей Гълъбинов, затвърди позицията на “Болоня” в средата на таблицата и отдалечи тима на Антов на 12 точки от зоната на изпадащите.

20-годишният софиянец бе за първи път титуляр в италианския футболен елит на 3 март при 0:1 от “Каляри”. Сега Антов ще получи нов шанс за изява.