Българският футболен треньор Ивайло Петев изпълни поставената пред себе си задача и успя да върне Босна и Херцеговина в елитната Дивизия А на Лигата на нациите. Това стана факт след победата на неговия тим с 1:0 над Черна гора в мач, игран в Зеница, Босна и Херцеговина.

Босненците заслужено стигнаха до крайния успех, след като бяха по-опасният отбор в по-голямата част от мача. Те стигнаха до гол в 34-ата минута, когато се разписа Ермедин Демирович, но той беше отменен от ВАР заради тънка засада.

Все пак лявото крило стигна до редовно попадение в добавеното време на първата част, когато при центриране от дясно голямата звезда на Босна Един Джеко чукна с глава топката към Демирович, който беше точен с удар от воле, пише "Тема спорт".

След почивката гостите владееха инициативата, но това не им помогна да стигнат поне до равенство, тъй като Ивайло Петев бе подредил добре своите в отбрана.