Удинезе и Монца завършиха наравно 2:2 в мач от 29-ия кръг на италианската Серия А. Българският национал Валентин Антов изигра 60 минути, като получи жълт картон малко преди да бъде изваден от игра.

Домакините поведоха в 18-та минута чрез Санди Ловрич. Гостите се окопитиха и в рамките на осем минути в началото на втората част обърнаха изцяло развоя на събитията на терена след попаденията на Андреа Колпани и Николо Ровела. Отборът от Удине все пак се добра до точка във втората минута на продължението на мача, когато Бето се разписа от дузпа.

Равенството оставя двата тима на точка един от друг, като Удинезе е 11-и (38), а Монца - 13-и (37). И двата състава могат да дишат спокойно за бъдещето си в елита, но и трудно могат да попаднат в зона Европа, като шестият Аталанта е с 48 пункта и мач по-малко. В следващия кръг Монца и Антов гостуват на Интер, докато Удинезе пътува до столицата за визита на Рома.