Стартиралият много силно сезона в III лига на Германия с водения от него “Ерцгебирге” (Ауе) Павел Дочев получи редица комплименти за случилото се в домакинския мач срещу “Халешер”.

Гостите поведоха през първата част, а след почивката тимът на бившия национал направи пълен обрат и спечели мача с 3:1.

Попаденията вкараха две от резервите, а третият появил се на терена като смяна футболист подаде за последния гол дълбоко в добавеното време.

Щефен Мойер и Йосуа Швиртен бяха точни като жокери. Максимилиан Тил пък асистира на Щефен Бер, който оформи крайния резултат в Ауе.

В немските медии написаха, че Дочев има “златна” ръка при правеното на смени.

“Няма някакво изкуство тук. Просто исках да внеса позитивен импулс със смените и ми се получи”, коментира Дочев, цитиран от "24 часа".