Божидар Краев вкара гол и подаде за още един, а Уелингтън Финикс надигра Макартър ФК с 3:0 и се изкачи начело на класирането във футболното първенство на Австралия. Българският нападател вече има четири попадения, след като стартира всеки двубой като титуляр.

Финикс се намира на първо място в класирането с точка пред Мелбърн Виктъри и две пред днешния си съперник.

Уелингтън надигра тотално Макартър, а Краев бе основното оръжие за гостите в атака. Удар на българина с глава в началото на мача бе отразен от вратаря на домакините, а по-късно Краев отне топката от защитник и се озова на удобна позиция в наказателното поле, но стреля покрай гредата.

Краев вкара първия, а и победен гол, в 40-ата минута. Бенджамин Олд направи двойно подаване с Коста Барбарусес по лявото крило и центрира пред вратата, а българинът изпревари бранител на Макартър и засече топката за 1:0. 13 минути след началото на втората част Краев получи дълъг пас по дясното крило и преодоля технично играч на домакините, след което подаде на Барбарусес на далечна греда. Новозеландецът бе точен за 2:0.

Барбарусес вкара и третия гол за Уелингтън две минути по-късно, а Макартър пропусна дузпа в края на мача.